Co słychać w naszym przedszkolu?

Opowieść o śniegowym bałwanku - Bajkoterapia
28 lutego 2013

Spotkanie z muzyką w ramach cyklu zajęć z bajkoterapii. Historia bałwanka Buli, którego ulepił ze śniegu mały chłopiec Krzyś. W czasie spotkania dzieci uczą się:
- jak radzić sobie w trudnych sytuacjach
- jak radzić sobie ze smutkiem, kłopotami
- jak budować poczucie więzi w grupie
Dzieci poznają też klarnet, jego budowę, brzmienie i wiele utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Jaś i Małgosia - Studio małych form teatralnych, scenografii i reżyserii z Krakowa
18 lutego 2013

Spektakl teatralny; główni bohaterowie: Jaś i Małgosia spacerując po lecie przekonują się jak brzydko wygląda zaśmiecony las. Dzięki sprytowi udaje im się umknąć złej czarownicy. Wracając do domu razem z widzami sprzątają zaśmiecony las.
W fabułę spektaklu wplecione są podstawowe pojęcia ekologiczne. Dzieci uczą się troski o środowisko.

O Kasi, która układała piosenkę - Bajkoterapia
18 stycznia 2013

Historia o pokonywaniu trudności, spełnianiu swoich marzeń, szacunku do zwierząt.

Dzieci będą mogły :
- ćwiczyć umiejętność współpracy w grupie
- uwrażliwiać się na muzykę poważną
- rozwijać pamięć ruchową

W stajence betlejemskiej - Bajkoterapia
7 grudnia 2012

Koncert:
Liza Wesołowska - sopran koloraturowy
Izabela Wilczak - flet poprzeczny i prosty

Dzieci zajrzą do stajenki betlejemskiej, zobaczą na zdjęciach jak to miejsce wygląda dzisiaj, zaśpiewają piękne kolędy i pastorałki. Osnową koncertu będzie historia świętej Rodziny, a również baśniowe przeżycia wołu i osła.

W sferze wartości pojawi się:
- rodzina oraz empatia,
- chęć pomocy potrzebujących,
- zachowanie tradycji i zwyczajów
- poczucie wspólnoty rodzinnej i narodowej związanej ze wspólnym kolędowaniem oraz obrzędami bożonarodzeniowymi.

Kot w butach - Studio małych form teatralnych, scenografii i reżyserii z Krakowa
6 grudnia 2012

Spektakl teatralny; główne przesłanie baśni to zwrócenie uwagi na znaczenie przyjaźni, szacunku i odpowiedzialności.
Humorystycznie potraktowano perypetie głównego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.

Wyspy Leonarda w Kobyłce - Wyjazd
4 grudnia 2012

Zbiórka: 8:50

W programie:
- zabawa do woli w sali zabaw,
- tworzenie ozdób choinkowych z artystą plastykiem

Dla naszych przedszkolaków w czasie zabawy drugie śniadanie. Powrót o 12:00 prosto na pyszny obiadek.

Moje miejsce na Ziemi - Bajkoterapia
27 listopada 2012

W koncercie wystąpi pani Izabela Wilczak razem z solistą Grzegorzem Zmysłowskim, który gra na puzonie wentylowym oraz śpiewa.

Pinokio - Studio małych form teatralnych, scenografii i reżyserii z Krakowa
22 listopada 2012

Spektakl teatralny; opowieść o drewnianym pajacyku, którego marzeniem jest zostać prawdziwym chłopcem. Jednak chęć przygody okazuje się bardziej kusząca i Pinokio ucieka z domu. Przekonuje się jednak, że kłamstwo nie popłaca a miłość czyni cuda.

Jesienna szaruga - arteterapia
listopad 2012

Deszczowe prace w technice akwarelowej "mokre w mokre", słuchanie muzyki.

Figle i psotki kotki Mamrotki - Bajkoterapia
19 października 2012

Spotkanie z muzyką w wykonaniu Izabeli Wilczak i Michała Maliszewskiego - śpiew klasyczny oraz instrumenty perkusyjne.

W programie:
- wokalne i instrumentalne utwory muzyki klasycznej
- piosenki i zabawy z dziećmi.

Dzieci poznają wiele instrumentów perkusyjnych, spróbują na nich grać i wspólnie tworzyć muzykę.
W koncercie pojawiają się pluszaki-kotki. Tytułowa Mamrotka ma wiele przygód, podczas których uczy się przyjaźni, porządku, cierpliwości. Dzięki kotce dzieci uczą się empatii, współczując panu zegarmistrzowi, że martwi się o kotkę, która wyszła bez pytania.